Naši lektoři

Gari a Lucie

Gari, původem z Dominikánské republiky, je jedním z prvních lektorů a promotérů autentické dominikánské bachaty v České republice. Tanci se začal věnovat ve svém rodném městě, San Pedro de Macoris, již v dětství. Kromě typických dominikánských tanců jako jsou bachata a merengue se zamiloval také do dominikánské salsy, sonu, break dance a electro boogie. Už jako teenager byl členem několika tanečních skupin a byl vybrán do televizní taneční soutěže v Dominikánské republice. Později zde začal salsu, merengue a bachatu také vyučovat.

Po příjezdu do České republiky v roce 2008 se  seznámil se svou současnou taneční partnerkou Lucií. Gari a Lucie  spolu velmi záhy začali trénovat a vystupovat, a od roku 2013 vedou kurzy pod názvem Bachata Auténtica. Jejich největším přáním a cílem je předat svým studentům kouzlo autentické dominikánské bachaty, která na české taneční scéně zatím není příliš rozšířená.

Na svých lekcích se Gari a Lucie soustředí na předávání původních rysů dominikánské bachaty, která je charakteristická přirozeným pohybem těla a velmi bohatým footworkem. Spíše než efektivní figury, pózy či akrobatické prvky jsou v dominikánské bachatě důležité: schopnost improvizova a vnímat partnera stejně jako dynamiku a charakter hudby, a to vše nakonec spojit v tanci.

Kamila Kaucká

Kamila pochází z taneční rodiny, maminka vedla 20 let folklorní soubor, který vystupoval v Čechách i v zahraničí. Tanci se věnuje od 3 let, kdy začala s lidovými tanci, moderním tancem a baletem. Latinskoamerickým tancům se věnuje od roku 2000.

Vyučuje a vystupuje od roku 2002 a je trpělivou lektorkou, kterou výuka baví a ráda tak předává dále své tanční znalosti. Působí také jako tanečnice na různých akcích a festivalech.

Eva Santana

Eva Santana se od malička věnovala sportu a hudbě. Vystudovala sportovní managementi na FTVS UK. Vyzkoušela mnoho druhů tance od klasických přes břišní, flamengo a salsu. Poté co navštívila Brazílii se zamilovala do místních rytmů. Brazílii navštívila 8x a učila se tam tančit nejen na kurzech ale i na ulici. V ČR hostovala jako vlajkonoška u TamTam Batucady.

Sandra Kudelová

Sandra začala s tancem již jako 3letá v ZUŠ pod vedením Evy Velínské. V šesti letech se k tanci přidala moderní gymnastika, které se věnovala závodně na republikové úrovni. Přes medailové úspěchy cítila, že tanec je její vášní a nastoupila na Taneční konzervatoř hl. m. Prahy, kde získala klasické taneční vzdělání. V roce 2007 přešla na Konzervatoř Duncan Centre, kde  se věnovala studiu současného tance, choreografii a pedagogice tance. Konzervatoř ukončila v roce 2011 Maturitní zkouškou.

Výuce tance všech věkových kategorií se věnuje od roku 2012 a zároveň sama vystupuje v rámci různých uměleckých projektů.